Trojnásobný útok

Policie nemůže najít nože použité při pokusu o vraždu. Pomozte, prosí

Pobodání - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 17. 8. 2020
Téma:

Už bezmála tři měsíce vyšetřují jihočeští kriminalisté pokus o trojnásobnou vraždu na sídlišti Máj v Českých Budějovicích. Objasnění zločinu jim ale komplikuje to, že nemají v ruce nůž či nože, které agresor při útoku použil. Proto nyní prosí o pomoc veřejnost.

"Při rodinné smuteční oslavě došlo ke zranění tří lidí. Možné útočníky policisté zadrželi ihned po incidentu a jednoho z nich obvinili z pokusu o trojnásobnou vraždu. Podle vyšetřovatelů útočil a zraňoval nožem, možná několika," připomněl kauzu z konce května policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Jenže zbraň či zbraně se kriminalistům na místě činu, ani u zadržených najít nepodařilo a nemají je doteď. "Podezřelí se nějakou dobu pohybovali v panelových domech v ulici V. Volfa 19, možná i 21. Za zmíněnými domy je park a je možné, že tam nože zahodili," spekuluje Matzner.

 

 

A zároveň prosí o pomoc. "Pokud někdo nože našel, nebo k tomu má nějaké informace, ať se obrátí na policisty na lince 158. Kriminalisté také přivítají očitá svědectví incidentu nebo fotografie či videa od lidí, se kterými dosud nemluvili," vypočítává policejní mluvčí.

 

Vyšetřování vážného případu pokračuje. Obviněný na soud čeká ve vazbě, lidé zranění při útoku se už léčí doma. "Kriminalisté nyní provádějí výslechy několika svědků na Slovensku," uzavřel Matzner.

TN.cz