Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Neštěstí na horách

Pád dívenky z lanovky policisté rozlouskli. Padlo i obvinění

Policie objasnila případ pádu šestileté dívky ze sedačkové lanovky, který se stal začátkem ledna v Harrachově. Malá lyžařka tam spadla z osmimetrové výšky do sněhu a zranila se. V souvislosti s případem už padlo obvinění.

Podle informací TV Nova by měla být obviněnou babička, která s dívkou na sedačkovou lanovku nasedla. "V tuto chvíli nebudu nic takového potvrzovat. Počkáme na konec vyšetřování. Bylo zahájeno trestní stíhání jedné osoby pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti," uvedla Silvie Sochorová z Okresního státního zastupitelství Semily.

 

Horští záchranáři v lednu spěchali k šestileté dívce, která se zřítila z osmimetrové výšky. "Jsem viděl, jak na jedné z těch sedaček visí dítě nohama dolů, ale bohužel asi během vteřiny to dítě spadlo na sjezdovku," popsal svědek události.

 

Dívenka na lanovku nastoupila se svojí babičkou a dalším lyžařem. Po pádu jí okamžitě přiběhli lidé na pomoc. Dívka byla převezena do nemocnice. "Má zlomeninu několika obratlů," zveřejnil mluvčí Thomayerovy nemocnice Petr Sulek.

 

 

Rozjelo se pátrání hlavně po muži, který si k dvojici přisedl. Policisté vyvěšovali vícejazyčné cedule. Oslovili i zahraniční televize. Nakonec se jim přihlásil z 300 kilometrů vzdáleného německého Werdau 58letý muž.

 

"Na základě televizní výzvy se muž přihlásil na služebně, vyslechli jsme ho a jeho výpověď jsme předali policii do ČR," potvrdil mluvčí německé policie Ian Torsten. Jeho svědectví mělo do případu vnést velmi důležité informace.

 

 

Ivan Berka / klma tn.cz / TV Nova