Olomoucký kraj

Brutální vražda na faře: Ze zabití muže ve vaně obvinili mladíka (22)

Téma:

Hrůzný čin se stal na konci dubna na vaře v Chudobíně. Šestadvacetiletého muže našli ve vaně v kaluži krve. Z jeho vraždy nyní policie obvinila dvaadvacetiletého mladíka. Obviněný nebyl dosud soudně trestaný.

Obviněného policie zadržela v pondělí v místě jeho bydliště v Olomouckém kraji. Při zadržení podezřelého asistovala zásahová jednotka. "Krajští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda," uvedla tisková mluvčí Jitka Dolejšová. 

 

Podle policie mělo jít o skutečně brutální vraždu. Po činu se měl pachatel snažit zahladit stopy. "Z dosavadně zjištěných skutečností vyplývá, že obviněný oběť napadl surovým způsobem. Obviněný mladík doposud nebyl soudně trestán, motiv jeho jednání je předmětem dalšího vyšetřování," dodala.

 

Policie byla na úterní tiskové konferenci velmi strohá. K případu se dále už nechtěla moc vyjadřovat, vzhledem ke stále probíhajícímu vyšetřování. "Kriminalisté podají v nejbližší době podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Pokud soud uzná dvaadvacetiletého muže vinným, hrozí mu za trestný čin vražda trest odnětí svobody na deset až osmnáct let," doplnila Dolejšová.

 

 


Tělo mladého muže objevili policisté na konci dubna na faře Československé církve husitské v Chudobíně na Litovelsku. Měl ležet ve vaně v kaluži krve. Desítky kriminalistů ohledávaly přilehlou zahradu. Shromažďovali důkazy a hledali vražednou zbraň. Zavražděný měl být podle informací místních blízký příbuzný farářky. Lidé v obci tvrdí, že se v budově měly prodávat drogy, do čehož měl být zapleten i mrtvý mladík.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

 

 

mj TN.cz