Úspěšné pátrání

Dívka s nakažlivou nemocí utekla z nemocnice. Policie ji vypátrala

Policie ČR - ilustrační - 4
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační snímek
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
2.9. 2020 22:44
Téma:

Policisté z Karvinska pátrali po 16leté dívce, která ve středu utekla ze zdravotnického zařízení v Havířově. "Nezkoušejte ji sami zadržet," varovali muži zákona. Krátce po deváté hodině večer se dívku trpící nakažlivou nemocí podařilo vypátrat.

"Při prověřování jedné z informací od občanů k pohybu dívky policisté pohřešovanou nalezli. Dívka je v pořádku, nalezena byla na Karvinsku. Policisté nyní realizují přináležející úkony. Děkujeme médiím za zveřejnění výzvy a občanům volajícím na linku 158 za jejich informace," řekla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Dívka podle informací policie ve středu nepovoleně opustila havířovské zdravotnické zařízení, kde se léčila. Policisté varovali případné svědky, aby se dívku nesnažili sami zadržet.

 

 

 

"Vzhledem ke zdravotnímu stavu a dalším skutečnostem by dívka mohla při kontaktu s občany reagovat neadekvátně. V případě, že ji spatříte, nesnažte se ji zadržet nebo navázat kontakt, neprodleně volejte tísňovou linku 158," varovala po vyhlášení pátrání Štětínská.

  

Jak se dívce podařilo zařízení nepozorovaně opustit, muži zákona zjišťují. "Policisté při pátrání po pohřešované dívce prověřili různá místa a kontaktovali množství osob," informovala policejní mluvčí.

TN.cz