loupeže v Brně

Policie pátrá po dvou ozbrojených lupičích. Můžou být nebezpeční

Petr Bača
Petr Bača
Aktualizováno 13:11
19.2. 2021 12:51
Téma:

Hned ve dvou případech loupežného přepadení žádají veřejnost o pomoc brněnští kriminalisté. Jeden z lupičů si odnesl několik desítek tisíc korun.

První loupež se odehrála minulý čtvrtek v brněnské části Žabovřesky. V prodejně potravin přepadl pachatel prodavačku ve chvíli, kdy obsluhovala zákazníka.

 

"Namířil na ni krátkou střelnou zbraň a pod pohrůžkou násilí po ní opakovaně požadoval vydání peněz," popsal mluvčí policie Petr Vala.

 

Prodavačka mu ale řekla, že žádné peníze nemá. Po chvíli spustila alarm. Toho se muž mezi dvaceti a třiceti lety zalekl a z prodejny utekl. Následující den se podobná situace odehrála v odpoledních hodinách v centru Brna. Tam si pachatel vyhlédl peněžní ústav. Pod pohrůžkou násilí žádal vydání peněz.

 

 

"Reálnost hrozby dokonce podpořil vytažením pistole a natažením závěru zbraně. Jakmile získal požadovanou hotovost, z banky bleskově zmizel," doplnil Vala.

 

I v tomto případě se jednalo o muže mezi dvaceti a třiceti lety, vysoký byl asi 180 centimetrů. Policie zatím zjišťuje, jestli by případy spolu mohly souviset. Oba pachatelé jsou ozbrojení a nebezpeční. Proto se je nesnažte zadržet a pokud muže na videích poznáte, kontaktujte policii.
 

klma tn.cz / TV Nova