nešika

Zloděj nepřekonal zámek, tak zničil kameru. I přesto ho natočila

Téma:

Štafle a sprej s barvou - tak se vybavil zloděj, po kterém pátrají policisté ze Sokolova. Úspěšný ale nebyl - byt se mu vykrást nepodařilo.

Na krádež se zloděj dopředu připravil. Prohlédl vnitřek domu, zjistil, že je tam kamerový systém, který bude muset vyřadit z provozu. Sebou si v noci proto přinesl štafle. Obličej si muž maskoval, přehodil si přes něj zřejmě šátek. Štafle postavil pod kameru, vylezl k optice a zastříkal ji barvou.

 


Pak začal zloděj páčit dveře bytu v přízemí domu. Ty dveře poničil, rozlomil i zámek, ale dovnitř se nedostal.

 

 

 

Z nahraných záznamů je patrné, že se jedná o muže, mírně silnější postavy. Měl oblečenou bundu s kapucí s předním zapínáním na zip, kalhoty a tenisky. Na hlavě měl kšiltovku, ze které vyčnívají krátké tmavé vlasy. Policie na základě tohoto popisu žádá širokou veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém muži.

 

Co se týká barvy oblečení - kriminalisté mohou jen hádat. Protože kamera byla nastavena do nočního režimu - barva tak neodpovídá skutečnosti. Jedna z černobílých kamer prozrazuje, že oblečení je tmavší. Muž je podezřelý z krádeže a poškození cizí věci.

 

sim Policie ČR