Praha

Policie pátrá po tomto muži, údajně má na svědomí tři přepadení

Jan Mareš
Jan Mareš
4.9. 2020 12:32
Téma:

Pražští policisté pátrají po nebezpečném muži, který má údajně na svědomí tři přepadení během tohoto týdne. V obchodech vyhrožoval zbraní i bombou a požadoval peníze. Jednoho z prodavačů dokonce škrtil.

Muž během tohoto týdne třikrát zaútočil na prodavače a chtěl po nich peníze. První případ se odehrál v úterý v hobbymarketu v Praze 2. "Podezřelý požadoval po zaměstnankyni tamního obchodu veškerou hotovost, v ruce přitom držel atrapu výbušniny,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

 

To, že jde o atrapu, ale žena nevěděla, a tak mu dala několik tisíc korun z pokladny. Pro další peníze se vydal do lékárny ve Vyšehradské ulici ve čtvrtek. Tentokrát se vyhrožování střelbou lékárnice nezalekla a zavolala policii, muž z místa utekl.

 

 

"O půl hodiny později však již stál na prahu dveří do starožitnictví v Žitné ulici, kde pravděpodobně z nezdaru v lékárně hned u vchodu rozbil několik starožitností, následně začal škrtit zaměstnance, když mu nechtěl vydat hotovost, kterou po něm požadoval,“ doplnil Rybanský.

 

 

Nakonec si odnesl několik tisíc korun. Policisté po muži pátrají a žádají veřejnost o pomoc, pokud by ho někdo poznal, ať se ozve na linku 158. Za loupež mu hrozí až deset let za mřížemi.

 

Související témata:
TN.cz