Nová stopa

Němci mají podezřelého! Podle vyšetřovatele byla Maddie zavražděna

Téma:

Případ záhadného zmizení tříleté britské dívenky Maddie McCannové během rodinné dovolené v Portugalsku, který před třinácti lety otřásl celým světem, se možná blíží ke svému rozuzlení. Němečtí kriminalisté ve středu oznámili, že mají vážné podezření na 43letého krajana.

Podezřelý Němec si ve své vlasti odpykává dlouholetý trest za sexuální zločin, ještě předtím byl mimo jiné dvakrát odsouzen za sexuální kontakt s dívkami.

 

Od poloviny devadesátých let až do jara roku 2007, kdy malá Madiie zmizela, pobýval v jihoportugalském regionu Algarve. Tam v turistickém komplexu v Praia da Luz trávila rodina McCannových dovolenou. Když jednou byli na večeři v blízké restauraci a šli ji zkontrolovat, našli v apartmánu jen prázdnou dívčinu postel a otevřené okno.

 

Muž to tam dobře znal, léta měl pronajaté obydlí vzdálené pouhé tři kilometry od letoviska. Kolem něj dokonce vedla pěšina, kudy chodila Maddie s rodiči k moři.

 

GALERIE: Maddie McCannová

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Maddie Mccann

 

Ředitel německé Spolkové kriminální agentury Christian Hoppe nové důkazy podrobně popsal v pořadu německé televize, který se zabývá nevyřešenými případy. Mimo jiné uvedl, že portugalský mobilní telefon podezřelého se v osudnou noc nacházel v letovisku Praia da Luz.

 

Německý delikvent se živil všelijak, pracoval v restauracích, obchodoval s ojetými auty, prodával drogy. A údajně vykrádal příbytky turistů v rekreačních komplexech. Policisté tak pracují se dvěma variantami. Mohl na dívenku narazit náhodou, když se do apartmánu vloupal. Nebo si ji vyhlédl už předtím. Každopádně ho podle šéfa spolkové kriminálky podezírají z únosu a vraždy.

 

 

Případ, o kterém podrobně informovala média na celém světě, léta vyšetřuje britský Scotland Yard ve spolupráci s portugalskou a německou policií. Nyní ho na základě nových důkazů otevřelo státní zastupitelství v dolnosaském Braunschweigu.

 

Už v roce 2015 se spekulovalo o nálezu dětského těla v kufru auta. Připomeňte si případ ztracené Maddie. Více v reportáži TV Nova ZDE: 

 

mch TN.cz