Jana Mayerová

Obviněná za Čapí hnízdo se prý pokusila zabít. Teď ji vyslýchali

Hlavní obviněná v kauze Čapí hnízdo Jana Mayerová
Zdroj: Profimedia
Mayerová byla dříve zastupitelkou Jihlavy
Téma:

Policisté poprvé vyslechli hlavní obviněnou v kauze Čapí hnízdo. Bývalá náměstkyně jihlavského primátora Jana Mayerová strávila v sídle pražské policie asi dvě hodiny. Informoval o tom deník Právo. Mayerová v minulosti uvedla, že má psychické potíže a pokusila se o sebevraždu.

Mayerová, která byla zvolena za hnutí ANO, byla na policejní stanici už v květnu. Tehdy měla ale zdravotní potíže a policie musela výslech přerušit. Ve středu tak v případu vypovídala poprvé, píše portál Novinky.cz.

 

Kvůli tomu, že policie nestihla vyslechnout Mayerovou stejně jako Babišova syna, který v současnosti žije ve Švýcarsku, se prodloužila doba vyšetřování do konce roku. O delší lhůtu požádal vyšetřovatel Pavel Nevtípil státního zástupce Jaroslava Šarocha.

 

Mayerová byla v inkriminovanou dobu místopředsedkyní představenstva Čapího hnízda a jako taková podávala žádost o 50milionovou dotaci z evropských fondů. Spolu s předsedou představenstva Josefem Nenadálem je hlavní obviněnou.

 

Kvůli dotaci na farmu je trestně stíhán také premiér Andrej Babiš, jeho manželka Monika a její bratr Martin Herodes i dvě děti - Andrej Babiš mladší a Adriana Bobeková. Oba podle premiéra trpí psychickými nemocemi a lékařská zpráva tvrdí, že nemohou vypovídat.

 

 

"Cítím se zodpovědná za všechny ty problémy, co má Babiš a jeho rodina, protože já jsem podávala tu žádost, on o tom ani nevěděl. To na mě doléhá nejvíc," citoval deník Mayerovou. Vinu prý na policii odmítla, vysvětlovala fungování dotací.

 

Mayerová ale podle policie komunikovala s úřadem rozdělujícím dotaci pomocí e-mailové adresy s doménou agrofert.cz. Sama bývalá náměstkyně přiznala, že v té době pracovala i pro Agrofert.


Bývalá politička také v minulosti uvedla, že má psychické i fyzické potíže, kvůli kterým také odstoupila z funkce. "Pokusila jsem se odejít hned dvakrát, a ani děti mně nezastavili. Už jsem prostě nemohla dál. Měla jsem štěstí, že mě našli dřív než zubatá," přiznala pokus o sebevraždu na webu obcasnik.eu.

 

Podívejte se na reportáž o případu:

 

epa TN.cz