nouzový stav a shromáždění

Policie při protestech řešila pokus o krádež vlajky, zadržela šest lidí!

Muž neuposlechl výzvu, zadržela ho policie
Zdroj: AKTU.cz
Martin Klícha
Martin Klícha
29.10. 2020 9:13
Téma:

Behěm středečních protestů v centru Prahy policie řešila desítky přestupků. Za pokus o krádež státní vlajky udělila hned na místě pokutu a kvůli neuposlechnutí výzvy šest lidí zadržela. Prostesty byly v den státního svátku klidné, ovšem před více než týdnem skončily bitkou, policie dokonce nasadila vodní děla.

V Praze se ve středu konala série shromáždění, kterých se podle vyhlášených bezpečnostních opatření mohlo zúčastnit v jednu chvíli maximálně 100 lidí. Ani tato shromáždění se neobešla bez problémů, které musela řešit policie.

 

"V rámci dnešního opatření policisté zajistili celkem 6 osob pro přestupkové jednání a oznámili několik desítek porušení vládních nařízení. Některé prohřešky byly vyřešeny domluvou. Děkujeme všem, kteří respektovali pokyny policie a dodržovali pravidla," sdělili policisté po ukončení akce.

 

Přestupky se většinou týkaly vládních nařízení, v desítkách případů museli policisté řešit nenošení roušek, také se zabývali nedovoleným shlukováním. Mezi účastníky demonstrace se našli i tací, kteří pili veřejně alkohol nebo u sebe měli drogy. V jednom případě musela policie řešit pokus o krádež státní vlajky, hlídka situaci vyřešila pokutou.

 

Velkou akci museli policisté ohlídat také 18. října, kdy se do Prahy sjeli nejen fotbaloví chuligáni, kteří stáli za organizací celé akce. Někteří radikální účastníci se po skončení jinak klidné demonstrace měli vrhnout na policisty, ulicemi zněly výbuchy. Policie neváhala použít slzný plyn a vodní dělo. Střety se neobešly bez zranění.

 

 

Demonstrace fotbalových chuligánů byla mnohem větší než středeční akce, podle bezpečnostních opatření se tehdy mohlo sejít až 500 lidí, akce musela být kvůli většímu počtu rozpuštěna, pravidla ale byla zpřísněna a v současné chvíli se může v rámci pokojného shromáždění sejít maximálně 100 lidí.

 

Na reportáž TV Nova o středečních shromážděních se můžete podívat zde:

O demonstracích fotbalových chuligánů se dozvíte více zde:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz