chyba kameníka

Policie přijela vyšetřit krádež náhrobku, ten byl na místě v ještě lepším stavu

Martin Klícha
Martin Klícha
14.7. 2020 6:57
Téma:

Policisté vyjeli prověřovat krádež desky ze hřbitova na Pardubicku. Původně smutný případ má nakonec šťastné rozuzlení, náhrobek odvezl kameník, který chtěl napravit chybu kolegy. Ten totiž zhotovil nápis na sousední hrob. Náhrobní kámen se vrátil zpět ve své původní podobě.

Krádež náhrobní desky vyjeli policisté prošetřovat do obce Němčice, podle poškozené ženy byl hrob ještě ve středu v pořádku, už v neděli ale chyběla náhrobní deska.

 

"Policisté už chtěli místo dokumentovat, ale to nebylo potřeba. Desku nikdo neukradl, ale na pár hodin ji odvezl kameník, co napravoval chybu kolegy, který omylem "zhotovil" nápis na sousední hrob," popsala mluvčí policie Eva Maturová.

 

Tamní kameník strávil celou sobotu broušením toho, co jeho kolega vytvořil, navíc také původní nápis renovoval jako omluvu. Kameníci se pokoušeli najít majitele hrobu, to ale komplikovala různá příjmení.

 

 

"Vzhledem k tomu, že škoda nikomu nevznikla a deska je na svém místě ještě v lepší podobě, policisté byli na místě zbyteční a případ nevyžaduje další šetření," doplnila Maturová.

TN.cz