přepadení pumpy

Policie: Jeden vraždil, další loupil. Stopa vedla k slavnému herci!

Téma:

Středočeští policisté obvinili v úterý dva muže z přepadení benzínové pumpy v Nelahozevsi, při kterém jeden z pachatelů zastřelil pumpařku Janu Š. Dvaatřicetiletému muži hrozí výjimečný trest. Druhého muže policisté obvinili z loupeže, za kterou může dostat 2 až 10 let za mřížemi. O vazbě bude rozhodovat soud v Mělníku.

Obvinění obou mužů potvrdil na tiskové konferenci Krajského ředitelství Policie ČR Středočeského kraje plukovník Aleš Pavlík ze středočeské kriminálky. "Postupně se začala opakovat konkrétní jména. Na základě dalších šetření a výslechů dalších svědků jsme se v pondělí utvrdili v tom, že jsme na správné stopě a okolo 16. hodiny jsme si byli na 110 % jistí," uvedl Pavlík.

 

Policisté si v 18:10 přišli pro prvního podezřelého do Kralup nad Vltavou a následně okolo 22. hodiny si do Vojkovic přišli pro dvaatřicetiletého muže, kterého podezřívají, že na pumpě střílel. "Vrchní komisař včerejšího dne zahájil trestní stíhání osob, jde o dvaatřicetiletého a šestadvacetiletého muže, u toho staršího pro trestný čin vraždy, u druhého z pachatelů pro trestný čin loupeže," uvedl Pavlík.

 

Muži obviněnému z vraždy hrozí 15-25 let, případně i výjimečný trest, muži obviněnému z loupeže hrozí 2 až 10 let za mřížemi. Pro staršího z mužů si přišla zásahová jednotka, v bytě s ním byli další lidé. Podle informací TV Nova jde o Davida Š. z Vojkovic a Ivana H. z Kralup.

 

Pavlík potvrdil, že oba muži mají trestní minulost, jeden z nich poměrně pestrou. Na otázku, jestli se našla střelná zbraň, odmítl odpovědět. Ve středu probíhaly další výslechy svědků. Policisté podali státnímu zástupci návrh na vazbu, který byl akceptován a předán soudu v Mělníku.

 

 

Policisté dostali přibližně 300 poznatků od veřejnosti, včetně poměrně bizarních. "Bylo zmíněno, že ta druhá osoba je provozovatel zvláštního arabského tance, nebo že ho den předtím lidé viděli hrát v televizním seriálu v celostátní televizi, ty jsme hned vyřazovali," doplnil Pavlík.

 

Na vyšetřování případu v počátku pracovalo přibližně 50 lidí. Jména zadržených mužů se ve vyšetřování objevovala od začátku. Koncem minulého týdne ale vyšetřování začalo dostávat reálnou podobu. Policisté muže vyslýchali už před zadržením. Zbraň střelec držel nelegálně. Policisté nemají informace, že by se na přepadení podílel ještě někdo další. Kriminalisté vyzdvihli kvalitní kamerový systém, který byl na pumpě nainstalován a policistům výrazně v pátrání pomohl. 

 

Více o zadržení podezřelých mužů v reportáži:

 

Policisté na tiskové konferenci mluvili také o vyšetřování přepadení banky v Příbrami, kde na sklonku roku vzal muž několik rukojmí. Do banky následně vnikla zásahová jednotka, která pachatele zneškodnila.

 

"Bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin braní rukojmích. Soud vyhověl podnětu na vzetí do vazby a probíhá vyšetřování, k němuž byl přibrán i znalec ke zkoumání psychického stavu pachatele," uvedl náměstek krajského ředitele pro službu kriminální policie a vyšetřování Jan Krejčí.

 

 

Policisté na tiskové konferenci prezentovali také své plány v nadcházejícím roce. Vzhledem k tomu, že v roce 2018 stoupl počet usmrcených lidí na středočeských silnicích, plánují policisté důkladnější dopravně-bezpečnostní akce, zejména v nejrizikovějších měsících, tedy v květnu, červnu, září a v listopadu.

 

Pomáhat jim budou i drony, které prezentovali policisté z Příbramska. Ve vzduchu vydrží i hodiny a monitorují hlavně nevěnování se řízení nebo nebezpečné předjíždění v místech, kde je to zakázáno.

vbo TN.cz