Loupežné přepadení

Policie: Řidič auta, z kterého tekla krev, se stal obětí lupičů!

Téma:

Už pátým dnem zaměstnává jihočeské kriminalisty případ zraněného řidiče v bílém mercedesu, který policisté objevili minulý čtvrtek pod viaduktem u Ševětína.

Znají totožnost zraněného a vědí i to, že se stal obětí loupežného přepadení. Kde ho ale pachatel nebo pachatelé zranili, stále není jasné.


Policisté našli odstavený bílý mercedes na parkovišti u Ševětína ve čtvrtek asi půl hodiny před polednem. Pomoc si zřejmě zavolal sám čtyřiačtyřiceti letý řidič. Ztratil větší množství krve. Záchranáři ho převezli se středně těžkým zraněním do českobudějovické nemocnice.


Podle kriminalistů muže někdo oloupil o peníze. Jak velkou částku pachatel nebo pachatelé ukradli, zatím neupřesnili. Případ ale dál vyšetřují jako loupežné přepadení.Přiklánějí se k verzi,že se nestalo v místě,kde zraněného řidiče v autě našli. Mohlo to být kdekoliv na trase z Tábora do Ševětína. Není ani vyloučeno, že útočník jel s řidičem v mercedesu a cestou ho zranil. Muž je mimo ohrožení života, ale zřejmě si toho příliš nepamatuje.


"Potřebujeme vědět, zda vozidlo mercedes nebylo odstaveno ještě někde po trase Tábor - Budějovice - Ševětín," prosí o pomoc případné svědky policejní mluvčí Jiří Matzner.


Bílý mercedes měl jihočeskou registrační značku.Tento typ vozidla se vyrábí od loňského podzimu.
 

pez, Jiří Bydžovský TN.cz