Loupili s palcátem

Policie rozprášila gang lupičů. Do akce se chystali v husitském stylu

Vondřichová
Kristýna Vondřichová, Vladimír Hoť
Publikováno 19. 11. 2019
Téma:

Všech osm členů organizovaného gangu, který se v únoru "proslavil" zpackaným loupežným přepadením, je v cele. Na případu spolupracovali jihočeští policisté spolu s rakouskými kolegy a koncem minulého týdne záležitost úspěšně uzavřeli. Pět členů zločineckého gangu se ukrývalo v Rakousku, zbylí tři v Praze, Písku a Strakonicích.

Skupinka zadržených byla značně multikulturní. Rakouská policie zadržela dva Rakušany, Turka, Iránce a jednu Češku původem ze Strakonic, která dlouhodobě žije v Rakousku. Všichni členové organizované skupiny mají kriminální zkušenosti, včetně obchodu s drogami.

 

 

Osmero kumpánů vymyslelo plán na loupežné přepadení, za který měli jednotliví členové podle zásluh zinkasovat několik milionů. Plánovali krást a loupit a klidně i mučit případné oběti, aby je přiměli vyzradit, kde ukrývají peníze a cennosti. Nakoupili nezbytné lupičské vybavení a vyrazili v několika vozech do Tábora.

 

K ránu 27. února, maskovaní, jak se na lupiče sluší, násilně vnikli do rodinného domu na okraji města. Plán jim vycházel do okamžiku, kdy jejich řádění vzbudilo majitele domu. Okamžitě se na něj vrhli, majitel se jim však ubránil. Neúspěšným lupičům nezbylo nic jiného, než urychleně zmizet.

 

 

Plán, který se jeho strůjcům zdál nepochybně geniální, selhal mimo jiné i na tom, že na místě zapomněli tašku s obuví, kompletní vybavení a zbraň, která se pro tento případ stala charakteristickou – palcát. Kde ho partička vůbec vzala a kdo z ní ho přinesl, je předmětem dohadů.

 

"Všech osm je v celách v Rakousku a Čechách, obviněni jsou ze závažného zločinu loupeže, porušování domovní svobody, spáchaných formou spolupachatelství. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v délce osmi až patnácti let," informuje k případu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner a dodává, že nad tím, kde se na místě vzal vůbec palcát, stále visí otazník.
 

TN.cz