Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 8. 11. 2018
Poznáte to?

Policie sdílí tuto fotku ženy myjící okna. Varuje před skrytým rizikem

Kampaň proti modernímu otroctví
Zdroj: Twitter, MSHelpline

Britští policisté sdílí na sociálních sítích "nevinnou" fotku mladé ženy, která uvnitř domu myje okna. Podle policistů se ale za podobnou scénou, kterou běžně můžete na ulici spatřit, skrývá něco, co na první pohled nevidíme. A žena může být ve velkém nebezpečí.

Policisté totiž varují, že žena, která na fotografii myje okna, může být ve skutečnosti obětí moderního otroctví. "Vidíte někoho, kdo se 24 hodin denně stará o děti. Nikdy nesmí jít z domu sám? Domácí otroctví je téměř nezpozorovatelné, ale víme, že se to děje," varovali policisté z hrabství Wiltshire.

 

Kampaň vznikla společně s linkou, která má obětem této formy moderního otroctví pomáhat. Organizátoři zveřejnili krátké video, na němž žena myje okna, vyklepává z okna hadr a vynáší smetí.

 

 

Tyto hospodyně tvrdou každodenní práci vykonávají za malý, nebo dokonce žádný, plat, nemohou se samy vzdálit z domu, většinou spí jen na matraci na podlaze a dojídají zbytky.

 

Obětí novodobého otroctví ve Velké Británii se stali i Češi. Sedmičlenný gang z města Teesside, původem ze Slovenska, dostal za otrokářství v květnu dohromady 40 let vězení. Jejich oběťmi byli i Češi. Za stejný zločin stíhají policisté gang z hrabství Kent, který taktéž do Británie pod příslibem dobře placené práce a lepšího života lákal Čechy.

 

 

Moderní otroctví se ale týká i lidí v České republice. Podle studie Globální index otroctví žije v Česku 31 tisíc moderních otroků, uvedl web iDnes.cz. Daniel Hůle z organizace Člověk v tísni upozornil, že se mnohdy jedná o lidi, kteří se dostali do dluhové pasti a pak plní jakékoliv přání věřitele.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÉ VIDEO: Šílenec cestoval na stěrači jedoucího vlaku. Tyhle záběry šokují každého!

Sehnal matce pečovatelku a do domu nainstaloval skrytou kameru: Záběry mu vyrazily dech! VIDEO

To je vtip?! Těhotné ženy by neměly vařit. Když něco spálí, ohrožuje to plod
Má chlap pomáhat s domácností? Nebo je to urážka mužnosti?

vbo TN.cz