Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.12. 2018 20:20
Vražda v Nelahozevsi

"Vezl jsem vrahy z pumpy," volal taxikář. Zasahovali těžkooděnci

Zdroj: TV Nova

Policie marně pátrá po dvojici lupičů, kteří v pondělí ráno přepadli a zavraždili obsluhu čerpací stanice u Nelahozevsi na Mělnicku. Už to sice vypadlo, že kriminalisté mají novou stopu, ale opět z toho nic nebylo. Zatím není jisté ani to, jestli se jednalo o muže a ženu, nebo o dva muže.

Ve čtvrtek krátce před polednem se rozezněla policejní tísňová linka - taxikář na ní oznámil, že právě do hradecké nemocnice přivezl dvojici, která by mohla odpovídat podezřelým z nelahozevské pumpy.

 

"Do nemocnice se okamžitě vypravily hlídky z několika oddělení i kriminalisté a hlídky se samopaly," uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

 

Jenže ani tentokrát nešlo o hledané pachatele, kteří chladnokrevně zavraždili obsluhu čerpací stanice. Ti se podle odborníků na veřejnosti teď ukazovat nebudou. "V této pro ně žhavé době si myslím, že se spíš budou někde skrývat, že se budou spíše snažit uklidit z veřejnosti," vyjádřil se kriminalista Josef Doucha.

 

Kriminalisté mají nábojnici, která při výstřelu odlétla, i otisk prstů z pultu. Kam se ale pachatelé s lupem vydali, netuší. Hned za polem, přes které zřejmě prchli, je obec Nelahozeves, tam mohli zmizet mezi domy.

 

 

Obyvatelé novináře nasměrovali na nádraží v Kralupech nad Vltavou, kde se často shlukují bezdomovci a narkomani - ti všichni se shodují, že nevědí, o koho by mohlo jít. Policie pracuje i s verzí, že jde o muže a ženu, podle některých jde ale spíše o dva muže.

Jan Mareš, sei TN.cz