Pomozte ji najít

Policie 11 dní hledala nezletilou matku. Měla s sebou své malé děti

Policejní auto
Zdroj: Profimedia
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 15. 7. 2020
Téma:

Policisté ze Znojemska žádali o pomoc při "pátrání po třech dětech", jak uvedli na svém webu. Konkrétně šlo o nezletilou dívku, která se nevrátila z vycházky z výchovného ústavu, kam ji poslal soud, a její dvě děti, kterým je teprve několik měsíců.

Šestnáctiletá dívka má podle policejních stránek ústavní výchovu nařízenou okresním soudem. Z povolené vycházky se ale zpět do ústavu nevrátila. Podle databáze pohřešovaných osob po ní bylo vyhlášeno pátrání už od 4. července.

 

"Jedná se o šestnáctiletou dívku, která je matkou dvou dětí," uvedli policisté.

 

Dívka byla v pátrání už na sklonku minulého roku. Tehdy ještě těhotná utekla s malým miminkem. Zmizela po návštěvě babičky. Policisté ji po několika dnech vypátrali u tehdy sedmnáctiletého přítele. Ten byl také v celostátním pátrání.

 

 

Ve čtvrtek policisté pátrání odvolali. "Matka i děti jsou v pořádku. Děkujeme veřejnosti za spolupráci," uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

Podobný případ řešili v uplynulých dnech také policisté z Pardubického kraje. Ti hledali patnáctiletou dívku v pokročilém stupni těhotenství. Odešla už 3. července, vypátrat se ji podařilo po zveřejnění výzvy v médiích.
 

TN.cz