40 zraněných

Policie už tuší, proč se trolejbus srazil s tramvají. Shání svědky

Téma:

Brněnští policisté se zatím přiklánějí k variantě, že za nehodu trolejbusu a tramvaje v Brně může technická závada na trolejbusu. Při pondělní srážce se zranilo 40 lidí. Policie také hledá svědky a další zraněné z trolejbusu a žádá je, aby se ozvali vyšetřovatelům.

Po zhruba 48 hodinách od srážky tramvaje a trolejbusu v centru Brna, mají policisté první indicie, co za vážnou nehodou mohlo stát.

 

"Z ohledání místa dopravní nehody a dalších dosud provedených úkonů trestního řízení se jeví jako nejpravděpodobnější verze technická závada na trolejbusu," informoval mluvčí brněnských policistů Pavel Šváb. Znalec má podezření, že trolejbusu za jízdy praskla přední náprava.

 

Rozhodující pro policisty budou znalecké posudky, případ podle Švába vyšetřují pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Pokud někdo pochybil při údržbě vozu, hrozí mu až osmileté vězení.

 

Policisté také žádají další zraněné z trolejbusu, aby se, pokud to už neudělali, ozvali vyšetřovateli a domluvili se, kdy přijdou podat své svědectví. "Telefonovat mohou v pracovní době na telefon 974 628 311," dodal mluvčí brněnských policistů Šváb.

 

 

Po vážné nehodě záchranáři aktivovali traumaplán a ošetřili 40 zraněných, z toho 13 lidí bylo zraněno těžce nebo středně těžce. Sanitky je rozvezli do tří brněnských nemocnic. V úterý lékaři prozradili, že žádný ze zraněných není v ohrožení života, někteří za sebou měli operace převážně zraněných nohou.

 

Po nehodě se objevily spekulace, že se řidič trolejbusu vyhýbal kočárku. To ale v úterý vyloučila Drážní inspekce. "Nemáme žádnou informaci, že by silnici přecházela nějaká osoba s kočárkem," řekl TN.cz mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Potvrdil také, že inspektoři pracují s variantou, že příčinou byla technická závada. Trolejbus je po nehodě zcela zničený a dopravní podnik ho využije na náhradní díly, tramvaj opravit zřejmě půjde, škoda se ale vyšplhala zhruba na 2 miliony korun.

vbo TN.cz