Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2018
Příčina smrti

Policie už ví, jak zemřel slavný kuchař. Jeho matka promluvila

Kuchař Anthony Bourdain
Zdroj: Profimedia
Bourdain se podle policie oběsil na pásku od županu

Kuchař a moderátor Anthony Bourdain se v hotelovém pokoji oběsil na pásku od županu. Informoval o tom prokurátor. Pro média mezitím promluvila jeho matka, která by si prý nikdy nemyslela, že by zrovna Anthony mohl spáchat sebevraždu.

Neexistuje žádný důkaz, že by měl na smrti Anthonyho Bourdaina podíl někdo jiný. Francouzský prokurátor to v sobotu sdělil médiím. Slavný kuchař se podle policie oběsil na pásku od županu, jeho tělo nalezli v hotelovém pokoji v Paříži.

 

Pitva potvrdila příčinu smrti oběšením. Vyšetřovatelé čekají ještě na výsledky toxikologických rozborů, které by měly ukázat, jestli si Bourdain před smrtí vzal nějaké drogy nebo prášky. Píše o tom portál Washington Post.

 

Mnohé známé osobnosti v minulých dnech vyjádřily soustrast rodině a dalším pozůstalým. Vzpomínají na své zážitky s kuchařem, který díky svému přístupu k jídlu a dobrodružství proslul po celém světě. Bourdainovi bylo 61 let.

 

"Je tím úplně posledním člověkem, u kterého bych si myslela, že něco takového udělá. Měl všechno - úspěch, o kterém se mu ani nesnilo, peníze, o kterých se mu ani nesnilo," popsala pro portál New York Times kuchařova zdrcená matka Gladys Bourdainová.

 

 

Podle šéfkuchaře Erika Riperta, který se objevil v několika Bourdainových show, měl v poslední době moderátor špatnou náladu a byl posmutnělý. "Říkal mi, že Tony prožíval temné období, ale že by to skončilo sebevraždou...," nedopověděla Gladys.

 

Anthony Bourdain byl americký kuchař, spisovatel a televizní moderátor. Vystudoval kulinářský institut, jako šéfkuchař působil i v luxusní restauraci Brasserie Les Halles. Napsal mnoho kuchařek a na přelomu tisíciletí začal točit první televizní show.

 

 

V pořadech většinou kombinoval cestu za dobrodružstvím a jídlem. V roce 2013 přešel do CNN, kde provázel show nazvanou Parts Unknown. Objevoval v ní méně známá místa po celém světě a zkoumal tamní kulturu a kuchyni.

epa TN.cz
Reklama