Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Demonstrace na václaváku

Policie už ví, kdo hajloval na akci SPD. Deset odpůrců hnutí zadrželi

Muž se vztyčenou pravicí na demonstraci SPD
Zdroj: zpravy@nova.cz

Čtvrteční akce Svobody a přímé demokracie (SPD) na pražském Václavském náměstí bude mít zřejmě dohru. Jeden z návštěvníků setkání totiž na místě hajloval. K jeho smůle se snímky objevily na sociálních sítích, které neunikly ani pozornosti policistů.

Demonstrací na Václavském náměstí zahájila SPD kampaň do Evropského parlamentu. Akci přijeli podpořit i další evropští politici - například Marine Le Penová a Geert Wilders.

 

Na průběh akce a dodržování pořádku po celou dobu dohlížely desítky policistů. Ani tak vše neproběhlo úplně bez problémů. Na sociálních sítích se objevila fotografie údajně hajlujícího muže.

 

Jeho totožnost se už podařilo vyšetřovatelům zjistit. "Pozornosti kriminalistů neunikl ani onen "hajlující" chlapík v zeleném baretu. Jeho totožnost už policisté znají," potvrdili vyšetřovatelé.

 

 

"Policie průběh dnešních akcí monitorovala a pořízené záznamy bude pečlivě vyhodnocovat. Stejnou pozornost budou policisté věnovat i příspěvkům na sociální síti a zjištěná protiprávní jednání řešit dle zákona," oznámili včera policisté na twitteru.

 

Ozbrojené složky také musely vyzvat pískající odpůrce SPD, aby přestali narušovat průběh akce. Ti ale na výzvy nereagovali a v pískotu a hluku pokračovali.

 

 

Několik z nich dokonce museli těžkoodenci odvést za nadšeného tleskání příznivců hnutí SPD. Kvůli tomu byl na dvacet minut přerušen program.

 

Reportáž TV Nova z demonstrace SPD na Václavském náměstí: 

pan TN.cz