Jihomoravský kraj

Policie pátrá po dvojici mužů. Z trafiky měli odnést zboží za 200 tisíc!

Věra Müllerová
Věra Müllerová
Publikováno 11. 8. 2020
Téma:

Brněnští kriminalisté pátrají po dvojici mužů, kteří měli koncem května vykrást trafiku a sebrat věci za 200 tisíc korun. Zároveň žádá o pomoc při hledání pachatelů loupežného přepadení benzínové stanice.

Lapkové měli pravděpodobně k dispozici klíč a správný kód k zabezpečovacímu zařízení. Dostat se dovnitř pro ně tedy nebyl problém. Pro jistotu se ale maskovali kapucemi a šátky. Jeden pak zkušeně zamířil ke kase, druhý hlídal před ní.

 

Do připraveného batohu naskládali vše, co mělo hodnotu a dalo se snadno odnést. "Kromě veškeré finanční hotovosti uvnitř sebrali i větší množství jízdenek, předplacených SIM karet a tabákových výrobků. Celková škoda se tak poměrně rychle vyšplhala na necelých 200 tisíc korun,“ informoval mluvčí policie Pavel Šváb.

 

 

Dvojici teď za krádež hrozí až pět let za mřížemi. V hledáčku kriminalistů je i muž, který má na svědomí přepadení benzínky v ulici Heršpická.

 

"Šestého července, krátce po poledni vešel do prodejny muž maskovaný rouškou a slunečními brýlemi. S nožem v ruce požadoval po obsluze vydání veškeré hotovosti,“ dodal Šváb.

 

Zároveň se ale omlouval, že nemá jinou možnost. Obsluha mu vydala hotovost téměř 20 tisíc korun.

 

 

Pachatel s touto trestnou činností pravděpodobně příliš zkušeností nemá. Na videu je vidět, jak nejdřív zamíří ke špatné pokladně. Pak si nervózně přehazuje nůž z ruky do ruky, a dokonce si zapomněl vzít jednu rukavici. Kriminalisté přivítají jakékoli informace o obou mužích na lince 158.

jh TN.cz