Ochrana soukromí

Policie varuje: Na Facebooku nepoužívejte nové reakce! Proč?

Facebook - emotikony
Zdroj: Profimedia
Téma:

Belgická policie vydala zprávu, v níž varuje před nebezpečím nových "reakcí" na Facebooku. Pokud chcete ochránit své soukromí, neměli byste je podle policistů vůbec používat.

Sociální síť se novými reakcemi nesnaží vyjít vstříc uživatelům, ale hlavně svým obchodním partnerům, tvrdí belgičtí policisté. Vydali proto varování, aby lidé alternativy "lajků" vůbec nepoužívali, pokud chtějí ochránit své soukromí.

 

"Facebook si nikdy nenechá ujít příležitost posbírat o nás více informací. A v únoru to znovu potvrdil," začíná zpráva zveřejněná na oficiálním webu policie. Právě od února mají lidé na sociální síti možnost vyjádřit více emocí.

 

Policisté označují ve svém prohlášení Facebook jako "marketingového šampiona". Nové reakce mu poskytují přesnější informace o uživatelích, protože si mohou vybrat ze šesti tlačítek, nemusí už dávat jen "to se mi líbí".

 

 

Zároveň ale musí své emoce zjednodušit, aby se "vešly" do jedné ze šesti kategorií. "Výběr jen ze silných emocí umožňuje zefektivnění algoritmů, které běží na pozadí Facebooku. Jediným klikem tak Facebooku poskytnete informace třeba o tom, co vás rozveselí," píší policisté.

 

Podle obsahu, na který reagujete, pak sociální síť na míru vystaví reklamu. Produkt se totiž lépe prodává, pokud víte, co si spotřebitel zrovna myslí nebo jak se cítí. A může to být okamžitě - aby inzerenti nepromeškali náladu, v níž právě jste.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO VÁS ŠOKUJE: Co se stane s vašimi účty a statusy na sociálních sítích, až umřete?

Jak se zbavit závislosti na Facebooku? Jde to, ale jen celkem drastickým způsobem

VAROVÁNÍ! Tyto fotky dětí na sociální sítě nikdy nedávejte!
DĚSIVÉ! Těchto 80 osobních údajů o tobě FACEBOOK ví!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz