Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2018 17:36
Otřesné podmínky

Policie vydala fotku z domu hrůzy: Rodiče nechali děti ve špíně!

Rodiče nechali děti v otřesných podmínkách
Zdroj: Policie SR
Rodiče nechali děti v otřesných podmínkách

Šest dětí, které opustili jejich rodiče a odjeli do zahraničí, přežívalo v hrozných podmínkách. Všude byla špína a nepořádek, děti se ani nemyly. Případ stále otřásá Slovenskem. Po krkavčí matce a otci pátrá policie.

Špinavé zdi i podlahy, všude rozházené oblečení, převrácený kočárek a nábytek. V takovém nepořádku našli slovenští policisté šest dětí, které rodiče ponechali vlastnímu osudu a odjeli do zahraničí. I děti byly v otřesném stavu, píše portál topky.sk.

 

Bez jakýchkoliv hygienických zásad a v nesmírné špíně žily několik dní, dokud si toho nevšimli sousedé a nezalarmovali policii. Podle obyvatel okolních domů se děti staraly jedno o druhé. Nejstaršímu děvčeti je 9 let, nejmladším dvojčatům 8 měsíců.

 

Podle slovenských médií opustila čtyři dcery a dva syny matka proto, aby se vydala za svým druhem do Vídně. Vzala tam i nejstarší dítě, ostatní nechala samotné v domě. Policie tuto verzi oficiálně nepotvrdila, po rodičích stále pátrá.

 

 

14

GALERIE: Rodiče nechali děti v nepořádku a odjeli

Zdroj: Policie SR

Rodiče nechali děti v otřesných podmínkách - 2

Hodnocení:

 

Policisté vyhlásili pátrání po 28leté Gyöngyi Horváthové z Fiľakova a 32letém Jánu Silárdiovi z Plieškovec. Matka dětí měří 168 centimetrů, má štíhlou postavu, hnědé oči a hnědé vlasy. Stejný popis vydala policie i k Jánovi.

 

 

Děti skončily u babičky, která netušila, že je rodiče opustili. Sociální pracovníci je postupně umisťují do dětských domovů. Policie začala trestní stíhání ve věci odložení dítěte. V případě odsouzení hrozí dva až šest let vězení.

epa TN.cz