Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

policejní pátrání

Policie vypátrala další tři dívky, které napadly svou vychovatelku

Další tři z šesti dívek, které měly surově napadnout a okrást svou vychovatelku a následně prchnout z diagnostického ústavu, se policii podařilo v noci na pondělí vypátrat, první nalezli hned v den útěku. Dvě jsou stále na útěku.

V sobotu šestice dívek z diagnostického ústavu v Praze 4 měla surově napadnout svou vychovatelku, měly ji i škrtit, následně ji měly okrást o peníze a mobilní telefon. Pak jen ve spodním prádle dívky z ústavu utekly.

 

"Ony jí obmotaly izolepu kolem hlavy a prý jí jedna držela nůžky pod krkem," popsala dívka z ústavu.

 

Ještě v noci se rozjelo policejní pátrání, jednu z dívek se podařilo vypátrat hned po útěku, dalším se ale před policií dařilo dál ukrývat.

 

V noci na pondělí ale přišel průlom. "Mohu potvrdit, že se podařilo vypátrat další tři chovankyně diagnostického ústavu v Praze 4, po dvou policisté nadále pátrají," potvrdil mluvčí policie Jan Rybanský.

 

 

Dívky byly podle Rybanského vypátrány na různých místech České republiky. "V současné době jsou mladistvé podezřelé ze spáchání provinění loupež, v tomto případě, protože jsou mladistvé, jim hrozí pětiletý pobyt za mřížemi," uvedl Rybanský. Na útěku podle policie nejsou poprvé.

 

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:


 

klma TN.cz