Případ ze Znojma

Policie: Za smrt oblíbeného učitele nikdo nemůže. Stále ji halí otazníky

Mrtvý učitel a dýdžej Miroslav Chocholouš
Zdroj: TV Nova
Mrtvý učitel a dýdžej Miroslav Chocholouš
Věra Müllerová
Věra Müllerová
Aktualizováno 7.11. 2019 13:10
Téma:

Policie uzavřela případ úmrtí učitele ze Znojma. Za jeho smrt podle vyšetřovatelů nikdo nemohl. Oblíbený učitel tělocviku a přírodopisu a zároveň známý znojemský DJ Miroslav Chocholouš zemřel loni na jaře v nemocnici.

Co se vloni na jaře ve Znojmě stalo, stále není jasné. Příčinou smrti měl být několik dní starý úraz.

 

Podle jedné z teorií učitele někdo zbil na diskotéce, když odmítl jako DJ zahrát písničku na přání jednomu z hostů. Podle provozovatele podniku tam ale v daný večer vůbec nehrál.

 

Podle Chocholoušova kamaráda, který figuruje v případu jako svědek, se učitel dostal do potyčky ve znojemské restauraci. Jeden z hostů ho měl strčit tak silně, až narazil na stupínek pod barem. Po pádu se ale zvedl a odešel. To, že by měl být učitel opilý, svědek vylučuje.

 

Den po incidentu se Chocholoušovi udělala velká modřina, která se měla táhnout od poloviny stehna až po břicho a měl mít problémy s chůzí. Místo k lékaři šel ale do práce. Jako hlavní vedoucí se chystal na hory.

Další den se pak nechal odvézt do nemocnice. Tam následující den zemřel. Jaká byla příčina smrti, policie nesdělila. Případ odložila se závěrem, že nedošlo ke spáchání trestného činu.

 

Další podrobností s ohledem na ochranu osobních údajů nechtějí vyšetřovatelé sdělovat.

 

Připomeňte si případ v reportáži z loňského březa:

 

pez TN.cz