nebezpečný plán

Policie zabránila hrůznému útoku! Chlapec chtěl pobodat spolužáky

Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Ve středu zadržela policie před školou ve městě Flensburg sedmnáctiletého chlapce, který měl u sebe několik nožů. Zkontrolovala ho na základě zpráv, které se objevily na internetu. V nich mělo být, že se chlapec chystá pobodat studenty. K plánu se měl policii i přiznat.

Nezapomenutelné ráno zažili ve středu studenti Eckenerovy školy v německém městě Flensburg. Před vyučováním začala policie kontrolovat všechny žáky, než vstoupí do budovy. Vyrazila do školy na základě hrozby útoku. Jeden student měl totiž na internetu napsat, že chce zabít své spolužáky, uvedl BZ Berlin.

 

Během kontroly nakonec policie objevila u sedmnáctiletého chlapce několik nožů, které měl v batohu. Okamžitě ho zadržela. "Jsme ve fázi zjišťování, zda existuje počáteční podezření z trestného činu," uvedl hlavní prokurátor Ulrike Stahlmann-Liebelt.

 

Podle deníku Nový čas se měl chlapec přiznat k tomu, že zprávy psal opravdu on a také, že chtěl nože použít proti lidem. Motivem nejspíš byly osobní problémy.

 

 

Po chlapcově zadržení začala na škole běžná výuka a všichni žáci mohli usednout do svých lavic. Před školou ještě zůstala pár hodin dvě hlídková policejní auta.

reg TN.cz