Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2018
Podivný plaz

Policie znovu řeší krokodýla ve Váhu! Víme, jaká je pravda

Údajný krokodýl ve Váhu
Zdroj: Policie SR
Policie znovu řeší "krokodýla" ve Váhu

Slovenská policie znovu řeší, jestli v řece Váh opravdu plave krokodýl. Už podruhé ji na to upozornili znepokojení svědci, kteří přiložili i videa a fotky. Zatímco policisté prověřují, jestli jde o podvod, nebo ne, ostatní se baví.

Policisté na sociální síti zveřejnili fotky, které jim poslal jeden ze čtenářů. Má na nich být zachycen krokodýl, který se údajně pohyboval v přehradní nádrži Kráľová na Váhu. "To jsme kde, na Nile?" připsal autor fotek k původnímu příspěvku.

 

Právě tento příspěvek pak policisté sdíleli na své stránce. "Je to jen screenshot a nedá se určit, zda jde o podvod, hračku, nebo realitu. Řešíme to. Pokud tohle čte autor fotek, ať se nám okamžitě ozve," uvedli muži zákona na facebooku.

 

Redaktorům slovenského portálu tvnoviny.sk se s autorem snímků podařilo spojit. Napsal jim, že šlo jen o plastovou hračku. "To jsme jen tak ze srandy vyfotili, když už ryby neberou," prohlásil Viktor Viselka.

 

 

Slovenští policisté řešili údajného krokodýla ve Váhu už před téměř dvěma týdny, kdy sdíleli video, které jim znovu přistálo ve zprávě. "Na policii se obrátila paní, ke které se dostalo video, na němž je ve Váhu u Hlohovce neidentifikovatelné zvíře," uvedli.

 

 

 

I tento případ museli prověřit, žádného krokodýla ale v řece nenašli. "Těžko říci, co na videu je, ale buďte pro jistotu obezřetní," varovala policie. Podle zoologů šlo o nějakého většího savce, který plaval pod hladinou - bobra nebo nutrii.

 

Podívejte se na video údajného krokodýla ve Váhu:

epa TN.cz
Reklama