Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Venkovní kamera

Policie zveřejnila nové záběry z vraždy pumpařky! Prosí o pomoc

Zdroj: Policie ČR

Policisté zveřejnili další záběry z loupežného přepadení čerpací stanice nedaleko Nelahozevsi. Na videu jsou vidět pachatelé před a po vraždě 58leté pumpařky. Záběry jsou z venkovní bezpečnostní kamery.

Kamera je natočena na stojany čerpací stanice, lupiči se proto na záběrech objeví jen v dolním rohu. Oba utíkají ke vchodu, který čerpadlářka Jana nestihla uzamknout. Asi po 40 vteřinách se vrací s lupem a utíkají pryč.

 

Vyšetřovatelé lupiče stále nedopadli. "K dnešnímu dni kriminalisté prověřují téměř stovku poznatků a informací, které jim poskytla veřejnost na základě uveřejněné výzvy prostřednictvím sdělovacích prostředků," uvedl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

 

Policisté zároveň poprosili o pomoc veřejnosti. Ozvat se mají řidiči, kteří se v pondělí mezi druhou a třetí hodinou v noci pohybovali u benzinky a mají v autě kameru. Pokud jste si všimli něčeho neobvyklého, například neznámého auta nebo podezřelých lidí, kontaktujte policii na lince 158.

 

 

Obsluhu benzinky, 58letou Janu při přepadení první z pachatelů chladnokrevně zastřelil. Podle policie by druhým lupičem mohla být žena, první je zřejmě muž. Lidé by je mohli poznat na základě batohů i zvláštní chůze pravděpodobné zlodějky.

 

Po Janě podle informací TV Nova zůstaly dvě děti i vnoučata. Blízcí ji popisují jako přátelskou a ochotnou ženu, která byla ochotná komukoliv pomoci. Někteří zákazníci jezdili na čerpací stanici na Mělnicku především kvůli ní.

 

Více o pokračujícím vyšetřování přepadení a vraždy v reportáži Televizních novin:

epa TN.cz