Nehoda v Praze

Policista autem srazil a vážně zranil dívku, vězení se vyhne

Havarovaný policejní vůz
Vítězslav Boch
Vítězslav Boch
Publikováno 24. 7. 2019
Téma:

Policista Petr Suranovský, který srazil předloni na podzim služebním vozem před Masarykovým nádražím v Praze tehdy dvaadvacetiletou Míšu, do vězení nepůjde. Podle pravomocného rozsudku, který ve středu vynesl pražský Městský soud, je sice vinen z nedbalostního trestného činu, nebude ale potrestán.

Odvolací senát potvrdil, že se Suranovský dopustil těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Do vězení ale nepůjde, soud od udělení trestu upustil.

 

Potvrdil tak rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 1. Soudkyně Suranovskému rozsudek ani zpřísnit nemohla, žalobkyně se proti němu totiž neodvolala.

 

Odvolání si podal jen policista. Podle obhájce byl přesvědčený, že nešlo o trestný čin, nýbrž jen o přestupek.

 

Mladou ženu policejní vozidlo srazilo na konci října 2017 zhruba ve dvě hodiny ráno, když vstoupila z tramvajového ostrůvku do vozovky před projíždějící auto. V tom Suranovský s kolegou spěchali k zásahu, jeli ale bez zapnutých houkaček a majáků.

 

 

Suranovský nemusí platit ani odškodné mladé ženě, která žádala půl milionu korun, a náhradu léčebných nákladů, které zdravotní pojišťovna vyčíslila na 1,4 milionu korun. Podle soudkyně se mají se svými nároky obrátit na Policii ČR, tedy zaměstnavatele Suranovského.

 

Sražená dívka skončila v nemocnici s poraněním mozku a se zlomeninami. Podle Míšiny matky, bude mít zřejmě dívka doživotní následky. To uvedla u soudu i zmocněnkyně poškozené.

 

Záběry z místa nehody:

TN.cz