Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 5. 2018
Hledají další oběti

Policista balil ženy na uniformu, lákal z nich peníze na sázení

Policisté - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Policisté - ilustrační foto

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) stíhá pětatřicetiletého policistu z Prahy, který měl podle obvinění lákat pod různými záminkami z mladých žen peníze, které pak používal na hazardní hry. Podle inspekce takto přilepšoval své peněžence od roku 2013. GIBS teď hledá další oběti.

Pětatřicetiletý policista byl příslušníkem pražské Pohotovostní motorizované jednotky. Podle inspekce si v posledních letech nasmlouval několik půjček od finančních společností, které nezvládal splácet a dlužil statisíce korun.

 

Při žádostech o půjčky uváděl nepravdivé údaje. "Získané peníze sloužily k jeho sportovním sázkám a hrám," prozradil mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

 

Kromě podvádění při získávání půjček přistoupil policista také k další metodě, jak si finančně přilepšit. "Přes internetové aplikace a sociální sítě kontaktoval mladé ženy, u kterých projevoval osobní zájem, podporovaný různými legendami," uvedl Mitáček.

 

"Svou přízeň si získával především svou osobní prezentací jako policista ze "zásahové jednotky", fotografiemi v uniformě a svým osobním vzhledem. Po navázání osobního kontaktu však policista brzy přicházel s různými požadavky na půjčky peněz od mladých žen," popsal policistův modus operandi Mitáček.

 

 

GIBS předpokládá, že muž takto podvedl více žen. Zjistili, že trestnou činnost páchal pět let. Inspekce doufá, že se přihlásí další oběti policisty. Žádají ženy, které muž oslovil nebo mu půjčily peníze, aby se co nejdříve přihlásili inspekci na čísle 974 839 734.

 

Případ řeší už i nadřízení stíhaného policisty. "Vedení Krajského ředitelství je připraveno rozhodnout v co nejbližší možné době o adekvátním personálním opatření dle zákona o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů. To však bude možné až po seznámení s příslušným spisovým materiálem," uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

vbo TN.cz