Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zástupce ho obžaloval

Policista bez důvodu vytáhl na řidiče pistoli. Půjde k soudu

Policisté v civilu vytáhli v Plzni zbraň na řidiče
Zdroj: TV Nova
Policista zamířil v Plzni zbraní proti řidiči 21. září

Policistu, který loni v září mířil pistolí na řidiče v Plzni, obžalovalo státní zastupitelství ze zneužití pravomoci. Má jít o zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky. V krajním případě mu hrozí až pět let vězení.

Obžalobu potvrdil dozorující státní zástupce Jiří Richtr. Jako první o postupu státního zastupitelství informoval portál lidovky.cz, podle kterého je obžalovaným zástupce velitele plzeňské zásahové jednotky Vladimír Slavotínek.

 

Už v polovině února obvinila policistu ze zneužití pravomoci úřední osoby Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a věc předala zastupitelství. Obžalovaný důstojník by měl stanout před Okresním soudem Plzeň-město, termín líčení zatím nebyl určen.

 

Incident se stal loni 21. září. Řidič z Karlovarska chtěl údajně policisty pouze upozornit na agresivní jízdu. Tmavé auto mu nejdříve zablokovalo cestu, poté z něj vyskočili dva muži, kteří se prokázali průkazy policie. Na řidiče měli mířit střelnou zbraní a nadávat mu.

 

 

Vše zachytila kamera na palubní desce zastaveného řidiče. Druhý policista se ale podle GIBS trestného činu nedopustil, proto ani nebyl obviněn. Vyšetřovatelé k tomu dospěli na základě přezkoumání kamerových záznamů, svědeckých výpovědí a několika znaleckých posudků.

epa TN.cz