Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrt ve službě

Policista Jakub zemřel ve službě. Kolegové vyhlásili sbírku

Jakub Mrozowski, sbírka
Zdroj: Profimedia, NOS PČR
Jakub Mrozowski

Policejní odbory vyhlásily sbírku pro pozůstalé po dvaatřicetiletém Jakubovi Mrozowském, který sloužil na Dopravním inspektorátu Nový Jičín. Jakub nepřežil minulý týden v úterý havárii služebního motocyklu. Lékařům se jej už nepodařilo zachránit.

O vyhlášení sbírky informoval Nezávislý odborový svaz Policie České republiky společně s Odborem služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a Jakubovými kolegy z Dopravního Inspektorátu Nový Jičín.

 

"Současně si Vás představitelé těchto subjektů dovolují požádat o pomoc pro pozůstalé po tragicky zemřelém kolegovi pprap. Jakubovi Mrozowském, který dne 4. 9. 2018 na místě podlehl zraněním utrpěným při dopravní nehodě na služebním motocyklu," uvedli policejní odboráři na svých stránkách.

 

Jakub žil se svojí družkou v Bordovicích. Truchlí po něm také bratr a rodiče. Peníze na Jakuba vybírají odboráři od 11. září a přispívat je možné až do 9. listopadu.

 

 

Příspěvky mohou zájemci posílat na účet Nezávislého odborového svazu Policie 4200555535/6800 pod variabilním symbolem 315772. "Všem upřímně děkujeme za projevenou podporu a solidaritu," uvedli policejní odboráři.

 

Velkou vlnu solidarity vyvolala sbírka pro pozůstalé tří vojáků, kteří zemřeli při teroristickém útoku v Afghánistánu. Lidé jim poslali na účet Vojenského fondu solidarity přes 10 milionů korun. Až do 30. listopadu mohou zájemci přispívat pro pozůstalé po hasiči, který zemřel na Olomoucku na cestě k zásahu, a pro jeho kolegu, který byl vážně zraněný.
 

vbo TN.cz