Hrozí mu vězení

Policista, který srazil a zranil Míšu (21), si vyslechl obvinění!

Krásnou Míšu srazila autem policie v Praze!
Zdroj: TV Nova
Téma:

Vyšetřovatel Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinil z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti policistu, který loni na podzim u Masarykova nádraží v Praze srazil a vážně zranil jednadvacetiletou Míšu. Hrozí mu několikaleté vězení.

"Vyšetřovatel zahájil v těchto dnech trestní stíhání příslušníka Policie ČR, kterého obvinil ze spáchání přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest," řekl TN.cz mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

 

Nehoda se stala 29. října u tramvajové zastávky před Masarykovým nádražím krátce po druhé hodině ráno.

 

"Při jízdě po tramvajovém pásu, z důvodu plnění služebních úkolů, policista nedbal zvýšené opatrnosti, nepřizpůsobil rychlost jízdy a nepoužil zvláštní zvukové a světelné výstražné zařízení, v důsledku čehož došlo ke srážce s chodkyní. Mladá žena utrpěla velmi těžké zranění s dlouhou dobou léčení," doplnil Mitáček.

 

 

Nadřízení policistu po obvinění zatím nijak nepotrestali. "V dané věci příslušný služební funkcionář s personální pravomocí žádné personální opatření nepřijal," uvedla na dotaz TN.cz mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

 

Podle svědků jednadvacetiletá Míša při střetu s policejním autem urazila pravé zrcátko vozu a vysypalo se okénko u spolujezdce. Mladá žena skončila po vážné nehodě v kómatu.

 

Vyšetřovatelé si nechali vypracovat dva znalecké posudky.

 

Záběry z místa nehody:

 

pez TN.cz