Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.10. 2018 09:45
Obviněný policista

Policista měl bourat opilý! GIBS obvinila člena plzeňské zásahovky

Policisté - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto.

Další obvinění míří do řad plzeňské zásahovky. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila policistu z ohrožení pod vlivem návykové látky. Informoval o tom deník Právo. Loni byl přitom další člen jednotky obviněný ze zneužití pravomoci úřední osoby, kdy měl se zbraní napadnout jiného řidiče.

Letos 15. dubna měl podle státního zástupce Romana Šustáčka obviněný policista v opilosti bourat na Domažlicku. Z místa nehody poté utekl.


V šest ráno měl muž vyjet ze silnice, prorazit kovový plot u rodinného domu a přejet celou zahradu. Svůj výlet zakončil podle policejního hlášení opětovným proražením plotu a zapadnutím do potoka.


"Slyšela jsem hroznou ránu. podívala jsem se z okna a za domem bylo auto zapíchnuté čumákem v potoce. Kolem něj pobíhal nějaký mladší muž, držel se za hlavu a pak odešel," popsala Právu po nehodě majitelka domu.

 


Škoda na autě byla 100 tisíc korun a na plotě 70 tisíc. Policista měl mít v době nehody v krvi více než jedno promile alkoholu. Zatím nebyl postavený mimo službu.


Na konci září byl u plzeňského krajského soudu osvobozený člen plzeňské zásahovky, který měl loni napadnout s pistolí jiného řidiče. Ten měl policistu probliknout za nebezpečné manévrování a rychlou jízdu. Více se dočtete zde:

 


 

rod TN.cz
Reklama