Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

To jde příkladem?

Policista na motorce porušil, co mohl. Na služebním stroji vezl dítě!

Zdroj: TV Nova

Divák televize Nova poslal redakci videozáznam, na kterém veze policista, zřejmě z Plzeňska, na služební motorce dítě. A podle dopravních expertů, které redakce zpravodajství oslovila, tím porušil všechny možné předpisy. Případem se teď budou zabývat jeho kolegové.

Dítě je na záběrech jedoucí policejní motorky zřetelně vidět. Policista jel po silnici v Heřmanově Huti kousek od Plzně. Video s námi zhlédnul dopravní expert.

 

"Policista porušil všechno, co mohl. Včetně služebních předpisů. Včetně bezpečnosti toho dítěte. Včetně toho, že na služebním motocyklu veze dítě, které není dostatečně oblečený. A ještě nebezpečně před sebou. Kde zákon nic takového nedovoluje," popsal přestupky dopravní expert Bohumil Hejhal.

 

Při nečekaném manévru mohlo dítě podle dopravního experta spadnout a vážně se zranit. A to ještě není jisté, jak staré dítě na služebním stroji policista vlastně vezl.

 

Jak TV Nova potvrdil dopravní expert, na motorku jako spolujezdec smí dítě pouze starší 12ti let. A to za předpokladu, že nohama dosáhne na stupačky. Dítě by mělo mít jako spolujezdec, jak upozorňují odborníci, helmu, rukavice, zpevněné boty a bezpečné kalhoty.

 

 

"Jsem taky motorkář, ale tohle by se určitě stávat nemělo; Je to nezodpovědný vůči tomu dítěti," říkají oslovení motorkáři.

 

"Měl by si uvědomit, jak chce dát někomu pokutu za dopravní přestupek? K tomu navíc tím pádem podrývá dobrou práci všech dalších policistů," dodal dopravní expert Hejhal.

 

"Je patrné, že policista se dopustil přestupku v dopravě. S takovým jednáním se neztotožňujeme," komentovala záběry mluvčí plzeňských policistů Martina Korandová. Policisté se budou případem zabývat a zjišťovat, o koho jde.
 

vbo, František Nyklas TN.cz