zůstává na svobodě

Policista si při službě přivydělával! Kradené šperky prodával dál

Linda Nguenová
Linda Nguyenová
Aktualizováno 10.10. 2019 20:41
Téma:

Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila jednoho z pražských policistů. Muž měl rozprodat 140 šperků, které pocházely z různých krádeží. Přišel si tak skoro na 200 tisíc korun.

Podle vyšetřovatelů policista dostal od nadřízených za úkol nechat udělat testy na DNA profil u zabavených šperků. Místo toho se ale rozhodl ukradené zboží sám ukrást a prodat. Podle Generální inspekce bezpečnostních sborů, která teď případ prošetřuje, si měl tento muž zákona vydělat asi 185 tisíc korun.

 

V podnikání se zajištěným zlatem měl obchodovat od července do srpna letošního roku. Podstatnou část šperků vyšetřovatelé stále nedohledali, část z nich měla skončit v zastavárnách a zlatnictvích. Údajně zadlužený policista působil na Obvodním ředitelství policie Praha.

 

 

Pražská policie ho ale nepostavila mimo službu. Podle mluvčí Evy Kropáčové s policistou bylo zahájeno takzvané řízení ve věci služebního poměru. Zůstává zatím na svobodě. Od začátku října ale čelí obvinění z přečinu zpronevěry. V případě, že mu bude prokázána vina, mu hrozí až pětiletý trest za mřížemi.  

reg TN.cz