pátrání

Policista v Pardubicích si šel ve volnu zaběhat. Zadržel hledaného vězně

Petr Brzek
Petr Brzek
21.7. 2021 13:31
Téma:

Když si šel policejní psovod v Pardubicích ve svém volnu zaběhat, potkal vězně na útěku. Policista si všiml nápadného tetování podezřelého, zadržel ho a předal kolegům.

Na pravé noze plynová maska se zuby nebo možná mimozemšťan. Na levé noze se směje obří klaun. Na ruce jsou skřítci a z boku si tatér troufl na komiksovou postavičku. S tak nápadným tetováním se schovat policistům opravdu nedá.


"Zahlédl jsem muže, kterého jsem den před tím viděl v týdeníku policie, že je po něm vyhlášeno pátrání,“ vysvětlil psovod, který dotyčného zadržel.


Muž byl v pátrání od 12. července. Odešel z nestřeženého pracoviště v Klecanech u Prahy. Chtěl si prý užít svobodu, a tak vyrazil na východ Čech. V Pardubicích si možná koupil perník, vyrazil na zámek a nakrmil pávy.

 


A taky potkal policistu, který si šel zaběhat. "Zastavil jsem ho a prokázal svoji příslušnost k policii,“ doplnil psovod.


Muž znervózněl, ale spolupracoval. Jen jeho obličej a předložený portrét na občanském průkazu nějak neseděl. "Podle občanky se jednalo o jiného muže,“ řekl psovod.


Později z něj vypadlo, že občanský průkaz našel v Praze. "V batohu měl další doklady, například rodný list a náhradní doklad potvrzující ztrátu občanského průkazu další osoby,“ doplnila policejní mluvčí Eva Maturová.


Psovod měl volno, takže sportoval dál. Policejní hlídka muže předala kolegům z vězeňské služby a ti ho vrátili do věznice.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz