Hrozí mu pět let

Policista vytáhl bez důvodu na řidiče pistoli. Takhle se brání

V Plzni začal soud s policistou, který měl loni v září fyzicky napadnout řidiče z Karlovarska a ohrožovat ho pistolí. Zástupce velitele krajské zásahové jednotky čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby.

Incident se odehrál minulý rok na podzim. Řidič projížděl Plzní a problikl auto za údajně nebezpečný manévr při předjíždění. V předjíždějícím autě ale jeli dva policisté, kteří mu zablokovali cestu.

 

Souzený policista podle obžaloby řidiče nevybíravě napadl. Podle slov napadeného ho udeřil do hlavy. "Policisté se řádně nelegitimovali a způsob provedení zákroku odporuje zákonu," tvrdí advokát poškozeného muže Ronald Němec. "Policista také vytáhl pistoli," dodal advokát.

 

"Pistoli jsem vyndal ze služební ledvinky, ale nebylo to použití zbraně, jelikož jsem ji měl pouze u stehna a mířila po celou dobu zákroku k zemi," uvedl obžalovaný policista Vladimir Slavotínek.

 

Advokát má ale přesto za to, že policista selhal a u řidiče mohl vyvolat obavy o život. Poškozený muž si stěžuje, že od té doby trpí psychickými problémy.

 

 

Souzenému hrozí až pětileté vězení a ztráta zaměstnání. Nyní dál pracuje pro policejní zásahovou jednotku. Rozsudek chce soudkyně plzeňského soudu vyhlásit 27. září.

 

Druhý z policistů se podle vyšetřovatelů Generální inspekce bezpečnostních sborů trestného činu nedopustil. Krajský ředitel se za zákrok před časem omluvil.

Související témata:
sei, František Nyklas TN.cz