Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Spadla klec

Policisté chytili syna mafiánského bosse. Výmluvy mu nepomohly

Policie zadržela v Úvalech u Prahy syna zavražděného mafiánského bosse Antonína Běly. Devětatřicetiletý Jaroslav Běla řídil auto, přestože to má soudem zakázané. Třináctkrát trestanému muži teď hrozí až dva roky vězení.

V poslední době se hodně mluvilo o jeho otci. Policie totiž krátce před promlčením dopadla dva muže, které viní z jeho vraždy.


Večerní Úvaly z pohledu policejní kamery. Hlídka přijíždí k domu, u kterého právě zastavilo osobní auto. Řidiče policisté moc dobře znají. A proto vědí, že řídit nesmí.


"Začal okamžitě tvrdit, že to auto vůbec neřídil a že s ním nemá nic společného," popsala další momenty policejní mluvčí Eva Kropáčová.


Záznam byl ale usvědčující a bylo jasné, že výmluvy nikam nepovedou. Muž se vše nakonec rozhodl vyřešit útěkem do domu. To mu ale nepomohlo.


Na krku má teď obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a hrozí mu až dva roky vězení. Pro Jaroslava Bělu nic nového. Ve vězení byl už třináctkrát."On to prostě neunese. On byl mladej. A všichni se na něj vykašlali." Takhle Marie Bělová vysvětluje synovy problémy se zákonem. Když mu maskovaní vrazi rozstříleli otce samopalem, byl na prahu dospělosti.


Z dvacet let staré vraždy romského krále Antonína Běly obvinila policie nedávno dva muže. Jedním z nich je jeho někdejší řidič Pavel Šrytr.


Šrytr později pracoval pro kmotra Františka Mrázka, o kterém se spekulovalo že je v pozadí Bělovy vraždy. Sám Mrázek zemřel kulkou vraha deset let po něm.
 

pez, Ondřej Špalek TN.cz