Honička na Ústecku

Policisté chytli zběsile ujíždějícího řidiče, jedna hlídka bourala

Téma:

Dramatickou honičku absolvovali v pondělí v noci policisté na Ústecku. Po desítkách kilometrů dopadli zběsile ujíždějícího řidiče, jedno policejní auto skončilo ve stromě a jeho posádka v nemocnici. Před policisty ujížděl i muž v Jihomoravském kraji.

Pronásledování podezřelého osobního auta začalo kolem 22. hodiny na okraji Ústí nad Labem. Postupně se do něj zapojilo několik policejních hlídek.

 

Řidič se snažil rychlou a nebezpečnou jízdou zmizet mimo jiné úzkými a klikatými lesními silničkami.

 

Policistům se ho podařilo dopadnout po několika desítkách kilometrů v lese poblíž Maxiček na Děčínsku. Jedno z policejních aut chvíli předtím narazilo do stromu. Dva policisté museli být převezeni do nemocnice. O jejich zraněních nejsou podrobnější informace, ale celou dobu údajně zůstali při vědomí.

 

 

Proč řidič začal ujíždět a další okolnosti případu policisté prověřují.

 

V posledních dnech se ale nejedná o jediný případ prchajícího řidiče. V sobotu večer zaujal jihomoravskou policejní hlídku řidič bílého Audi poblíž obce Neslovice na Brněnsku. Znali ho totiž již z dřívějška a věděli, že by měl mít zákaz řízení.

 

Podívejte se na záběry z policejní honičky u Neslovic:

 


"Řidič dlouho na znamení k zastavení nereagoval, nakonec však zastavil. Dlouho ale na místě nepostál, jakmile za ním zabrzdilo i policejní vozidlo, dal se na zběsilý újezd," popsal jihomoravský policejní mluvčí David Chaloupka.


Útěk se ale příliš nevydařil, Audi nabouralo do plotu hned v první zatáčce. Řidič se ještě pokusil policistům utéct, ti jej však záhy doběhli. "Prvotní podezření policistů se potvrdilo, řidič měl platný zákaz řízení a navíc nadýchal více než jedno promile alkoholu," doplnil Chaloupka.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Po třech hodinách řízení chybujeme jako opilí
Každý stý řidič za volant nepatří. A co vy?

TN.cz