uzavřené regiony

Policisté dál střeží tři uzavřené okresy, nevpustili tam už tisíce lidí

Filip Pultar
Filip Pultar
Aktualizováno 20:18
15.2. 2021 13:14
Téma:

Téměř šest stovek policistů pokračuje v kontrolách uzavřených okresů Trutnov, Sokolov a Cheb. Vládní nařízení se podle jednotlivých policejních okrsků pokusily od pátku obejít tisíce lidí.

Na 300 tisíc lidí v uzavřených zónách věřilo, že se od pondělí uzávěry zruší, ale prodloužení nouzového stavu to zhatilo. 580 policistů se tak ve dvanáctihodinových směnách střídá na jednotlivých stanovištích.

 

Například kolem trutnovského okresu je 36 policejních stanovišť, včetně tří na hraničních přechodech s Polskem. Do pondělního rána už tam při namátkových kontrolách nevpustili do okresu více než 1000 lidí. Jednalo se o ty, kteří nezdůvodnili svoji cestu, nebo policisté neshledali jejich důvod za dostatečný.

 

Na Sokolovsku a Chebsku v Karlovarském kraji policisté kontrolují 44 míst a v průměru tam každý den otočí více než 500 lidí, od pátku se do uzavřených zón nebo z nich nedostalo už 1600 osob.

 

 

Policisté kontrolují také vlakové nebo autobusové spoje. Podle policistů lidé situaci chápou, zatím prý nebylo nutné řešit nějaké větší problémy, pokud k nim tedy nepočítáme kratší kolony například na D6.

 

Ani sami policisté nejsou ze služby na stanovištích příliš nadšení, sice jim byly ještě během čtvrtka na stanoviště dopraveny buňky, aby měli alespoň nějaké zázemí, směny jsou ale dlouhé 12 hodin a během noční služby musí být ve více než 20stupňových mrazech.
 

klma tn.cz / TV Nova