Krátký útěk

Policisté dopadli všechny uprchlé vězně, poslední byl u přítelkyně

Téma:

Trestanci, o jejichž útěku z pracoviště jsme již informovali, už jsou zpět za mřížemi. Policie dva z nich v noci dopadla v Ústí nad Labem. Dále se ale pátralo po třetím uprchlém vězni, který si stejně jako ostatní trest odpykával ve vinařické věznici. Toho se podařilo vypátrat ve čtvrtek odpoledne v Klatovech.

Denis Nykl, Karel Ambrož a Jindřich Ungr. Společně se rozhodli pro předčasné ukončení trestu za krádeže a z externího pracoviště v Rakovníku se nevrátili do vězení. První dva už tam ale opět seděli ve středu.

 

A to díky všímavému Ústečanovi, který krátce po půlnoci zavolal strážníkům, že se v domě pohybují dva neznámí muži. Netrvalo dlouho a jejich totožnost byla známa. Nykl a Ambrož.


Ráno už byli zpátky ve vězeňské cele. Jen ne ve Vinařicích, ale v Litoměřicích, do nichž je to z Ústí nad Labem o dost blíž. Tak jako tak vězni na útěku urazili skoro sto kilometrů.

 

Jejich krátký výlet na svobodu jim možná na chvíli ulevil, ve finále jim ale tak jako v jiných případech spíš uškodí. Ztížil jim totiž vyhlídky na předčasné propuštění.


 

Muži si odpykávali trest ve věznici Vinařice na Kladensku. Byli ale mezi těmi, kteří mohou jezdit pracovat mimo ni. Skupina deseti vězňů uklízela sklad na kraji Rakovníka. Při poslední kontrole kolem 21. hodiny, než se trestanci měli vrátit zpátky do věznice, si dozorce všiml, že tři chybějí.

 

Na svobodě už zůstával jen Jindřich Ungr. Toho se podařilo vypátrat díky poznatkům od občanů v jednom z klatovských azylových domů, kde se skrýval u své přítelkyně.

pez, Ondřej Špalek TN.cz