Kázeňský postih

Policisté dostali za fotku s Kajínkem tresty. Neví se ale jaké!

Téma:

Tři policisté, kteří se fotili na ulici v Ostravě v uniformách s Jiřím Kajínkem dostali kázeňský postih. Jaký? To se neví. Podle policejní mluvčí se jedná o neveřejnou záležitost.

Úsměv - vyletí ptáček. Ochránci zákona v uniformách s výzbrojí a úsměvem pózují před objektivem spolu s omilostněným dvojnásobným vrahem.

 

Fotografie vznikla před jednou z ostravských univerzit, kde zřejmě kvůli běžné policejní kontrole Kajínka policisté zastavili. Podle informací televize Nova sami policisté oslovili na ulici dívku, aby je vyfotila. Fotka následně zahltila sociální sítě.

 

A jaký za to policisté placení z našich daní dostali postih? To se nedozvíme. Policejní mluvčí tvrdí, že kázeňská řízení jsou neveřejná.

 

"Ředitel městské policie Ostrava v rámci neveřejného řízení ve věcech služebního poměru uznal vinnými z kázeňského přestupku tři policisty a uložil jim kázeňský trest," uvedla stroze policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

 

Podle legislativy mohli provinilci "vyfasovat" napomenutí, odnětí služební hodnosti, nebo třeba zákaz činnosti. Už na jaře jejich nadřízení i politici počínání policistů odsoudili.

 

Milost dvojnásobnému usvědčenému vrahovi Jiřímu Kajínkovi dal loni v květnu prezident Zeman. Kajínek byl propuštěn z vězení po 23 letech.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez, Lucie Cochlarová TN.cz