Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.11. 2018 20:59
Noční pátrání

Muž unesl v Praze svoji dceru (4). Našli je na hranicích Ukrajiny

Zdroj: TV Nova

Devětačtyřicetiletého muže, který ve čtvrtek odpoledne unesl z bytu v Praze své bývalé partnerky jejich čtyřletou dceru, chytili na hranicích Polska a Ukrajiny. Policisté po otci a dívce vyhlásili celostátní pátrání.

Soud pro Prahu 3 svěřil čtyřletou dívku do péče její matce. S tím se ale její otec, devětačtyřicetiletý Ukrajinec žijící v Česku, odmítl smířit a v bytě na Vinohradech se ve čtvrtek odpoledne odehrálo drama.

 

"Matce podezřelý ve čtvrtek okolo 17. hodiny v místě bydliště na Vinohradech dceru násilím odebral a z místa odjel vozidlem značky Škoda neznámo kam," uvedl v noci na pátek mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

Po podezřelém muži vyhlásili policisté celostátní pátrání. Podezřívali jej z únosu dítěte a osoby stížené duševní poruchou.

 

 

Policisté vyzývali všechny, kteří dívku s otcem viděli, nebo věděli, kde se nacházejí, aby se obrátili na linku 158. Zároveň ale prověřovali i možnost, že by se otec s dcerou snažil odjet zpět na Ukrajinu.

 

Policisté tak nasadili hlídky na hranice a obrátili se i na policii v okolních státech. "Muže se díky tomu podařilo zadržet na polsko-ukrajinských hranicích," dodal Daněk.

vbo TN.cz