zvrat v případu

Policisté našli ukradené deníky Johna Lennona! A zatkli muže (58)

John Lennon s manželkou
Zdroj: Profimedia
John Lennon s manželkou Yoko Ono
Téma:

Berlínské policii se podařilo najít ukradené věci patřící slavnému frontmanovi kapely Beatles Johnu Lennonovi. Mezi odcizenými předměty byly i zpěvákovy deníky, které zmizely v roce 2006. V souvislosti s vyšetřováním zadrželi strážci zákona 58letého muže.

Deníky a další předměty někdo ukradl vdově slavného zpěváka kapely Beatles Johna Lennona v roce 2006. Yoko Ono o ně měla přijít v New Yorku. Za dlouhé roky stěží někdo mohl očekávat, že by se poklad po Lennonovi podařilo najít. V pondělí ale berlínská policie oznámila, že případ došel do zdárného konce.

 

Ztracené věci se podařilo najít! Za přechovávání ukradeného majetku vyšetřovatelé zadrželi osmapadesátiletého muže, informuje německý portál Deutsche Welle.

 

"Další kradené věci, které údajně patřily do vlastnictví Johna Lennona, se nacházely v autě zadrženého a ihned byly zabaveny,“ sdělila novinářům policie s tím, že hledá i možné vazby s jinými případy, kde hrálo hlavní roli překupnictví.

 

 

Zpěvák John Lennon je neodmyslitelně spjatý se skupinou Beatles, která vznikla z jeho první skupiny The Quarrymen. 8. prosince 1980 se stal obětí atentátu. Když se vracel z autogramiády, před newyorským bytem ho postřelil duševně nemocný muž, kterému několik hodin předtím podepsal nové album.

 

 

Za celoživotní dílo získal John Lennon posmrtně v roce 1991 cenu Grammy, o tři roky později se dostal do Rock'n'rollové síně slávy.

lud TN.cz