Nalezení těl

Smutný konec pátrání. Policisté našli těla obou pohřešovaných chlapců

Lucie Staničková
Lucie Staničková
9.8. 2020 12:45
Téma:

Policejní potápěči našli v neděli oba pohřešované chlapce, kteří ve středu zmizeli v řece Sázavě na Kutnohorsku. Dopoledne našli tělo staršího hocha, odpoledne poté také toho druhého.

"V neděli v dopoledních hodinách jsme nalezli za jezem u obce Soběšín na Kutnohorsku šestnáctiletého mladíka, který byl jedním z pohřešovaných chlapců,“ informovali policisté v neděli v poledne na twitteru.


Tělo druhého hocha se potápěčům podařilo najít v neděli odpoledne. "Potápěči jejich těla nalezli několik set metrů od tábora, kde se chlapci ubytovali,“ napsali policisté na twitter po třinácté hodině.

 

 

Vyšetřovatelé o jejich nálezení už informovali také rodiče. "U chlapců byla nařízená soudní pitva,“ dodala policejní mluvčí Michaela Richterová.

 

Oba chlapci se ztratili ve středu odpoledne poblíž obce Soběšín na Kutnohorsku. Podle slov jejich kamaráda se měli jít téhož dne odpoledne koupat do řeky Sázavy. Od té doby byli oba nezvěstní.


"Událost nám ohlásili až kolem středeční půlnoci, tehdy započaly také pátrací akce,“ řekla Richterová.

 


Ještě ve středu vyhlásili po dvojici i celostátní pátrání. Do terénu se poté vrátili v pátek, kdy se do akce zapojil také vrtulník a říční záchranáři. Ani tehdy se jim chlapce však nepodařilo najít.


Neúspěšné bylo také sobotní pátrání, kdy na pomoc přijeli také potápěči a psovodi z Prahy. Smrt obou chlapců předvídala matka jednoho z nich, která o tom informovala na facebooku. Následně však status smazala a napsala další, ve kterém se za své jednání omluvila.
 

 

Podívejte se na reportáž z pátrání po chlapcích:

 

 

GALERIE: Nedělní pátrání po hledaných chlapcích na Kutnohorsku

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Nedělní pátrání po pohřešovaných chlapcích - 5

TN.cz