Brno přitvrdilo

Policisté nemají slitování! Došlápli si na lidi bez roušek i popíjení na ulici

Josef Svoboda
Josef Svoboda
15.10. 2020 17:14
Téma:

Policisté začínají výrazně přitvrzovat v boji proti lidem, kteří odmítají nosit roušky. Dříve stačila domluva, teď už hlídky rozdávají pokuty. V Brně kontrolovali policisté nádraží a restaurace.

Podle záběrů, které policie zveřejnila, odhalili muži zákona prvního hříšníka po pár minutách od zahájení kontroly na brněnském vlakovém nádraží. Muž neměl roušku. Dřív by ho policisté jen napomenuli, ale tentokrát vypisují pokutový bloček.

 

Provinilec zaplatí několik stovek. Odmítači roušek se objevují téměř všude – už dřív si stěžovali třeba pracovníci českých drah. "Je to každý den," přiznal TV Nova jeden z průvodčích. Lidé se často vymlouvají, že například právě dojedli.

 

 

Policisté v Brně při včerejších kontrolách zjistili dvě desítky prohřešků – většinou se jednalo o nenošení roušek. Večer kontrolovali i restaurace, ale žádnou otevřenou v Brně neobjevili.

 

Lidé místo hospod často popíjejí na ulicích – i tento přestupek policie pokutuje. Jeden muž začal před hlídkou dokonce prchat a ukázalo se, že je celostátně hledaný. Okamžitě putoval do cely.

kvo TN.cz