oslavy vysvědčení

Policisté obklíčili park s opilou mládeží! Nejmladšímu bylo 14 let

Téma:

Bujaré oslavy vysvědčení se mládeži na Letné příliš nevydařily. Policie provedla velký zátah v Letenských sadech, kde obklíčila část parku. Pozitivní test na alkohol mělo 35 nezletilých, nejmladšímu z nich bylo teprve 14 let a nadýchal 1,5 promile.

Policisté si na mládež v parku na Letné posvítili v noci na sobotu. "Tato akce byla naplánovaná v souvislosti s celorepublikovou akcí HAD 2019, která je zaměřená mimo jiné na kontrolu zákazu pití alkoholu nezletilými a mladistvými," uvedl mluvčí policie Jan Daněk.

 

Kontroly ale započaly už okolo 16. hodiny v okolí Dejvic, kde se nejen policisté, ale i hasiči, celníci a hygienici zaměřili na podniky, kde se nalévá alkohol. Hned v první restauraci narazili na sedmnáctiletý pár, kterým naměřili pozitivní hodnoty.

 

Na Letenské sady se pak přesunuly okolo desáté hodiny večer. "Ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou, policisty z místních oddělení, kriminalisty a psovody byla obklíčena část parku za kyvadlem, kde se v posledních týdnech scházejí skupiny mladistvých a zaznamenali jsme tam zvýšený počet protiprávního jednání," uvedl Daněk.

 

Všichni museli prokázat svou totožnost a pokud policie zjistila, že jim ještě nebylo 18 let, podstoupili dechovou zkoušku. "Pozitivní ji mělo 35 z nich, kdy největší naměřenou hodnotu měla 17letá dívka, a to 2,17 promile. Pro tu museli vzhledem k její opilosti přijet záchranáři," napsal Daněk.

 

 

Nejmladšímu z opilé mládeže bylo teprve 14 let - naměřili mu 1,5 promile alkoholu. Všichni podnapilí skončili na policejní stanici, kde si je vyzvedli rodiče. Všechny případy rovněž policisté oznámí na OSPOD.

 

"Vzhledem k výsledkům akci v blízké době na Letné zopakujeme," dodal Daněk. Díky akci HAD 2019 policie chytili jednoho opilého řidiče a vypátrali dvě hledané osoby.

 

GALERIE: Policejní zátah na Letné

1
/
4
Zdroj: Policie ČR
Policejní zátah na Letné - 1

Související témata:
sei TN.cz