Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Sexuální útok

Šestice cizinců měla v Praze znásilnit turistku. Jsou ve vazbě

Případ znásilněné Irky na Praze
Zdroj: AKTU.cz

Pražští kriminalisté obvinili ze znásilnění šestici cizinců, kteří měli o velikonočním víkendu v centru metropole znásilnit turistku. Hrozí jim až desetileté vězení, policisté podali návrh na vzetí šestice pachatelů do vazby. Soud vyšetřovatelům vyhověl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté obvinili šestici cizinců ve věku 20 až 24 let ze znásilnění, za což jim před soudem hrozí až desetileté vězení. Zároveň podali návrh na jejich vzetí do vazby," řekl TN.cz ve středu dopoledne policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Dodal, že soud o vazbě rozhodne ještě během středy. A to se také stalo - odpoledne soudce podle agentury aktu.cz vazbu posvětil Do té doby zadržení cizinci čekali v policejní cele, aby nemohli utéct. Policie zatím nebude k případu poskytovat další podrobnosti.

 

Ke znásilnění došlo v hostelu v Náprstkově ulici v noci na pondělí. Podle dostupných informací se turistka v baru večer seznámila s cizím mužem. Pak spolu odešli do hotelu.


 

Jenže poté mladík přizval k sexuálním hrátkám svých pět kamarádů a společně protestující cestovatelku znásilnili. Následně je zadrželi policisté.

 

Poslechněte si, co k případu v pondělí řekl policejní mluvčí:

pez TN.cz