neoprávněný hazard

Policisté obvinili ženu kvůli "dipování".Ta ani netušila, že páchá trestný čin

Studentka u počítače
Zdroj: Getty Images
Martin Klícha
Martin Klícha
30.6. 2020 12:29
Téma:

Ústečtí kriminalisté se zabývají takzvaným "dipováním" přes sociální sítě. Nyní ukončili vyšetřování případu z loňského roku a obvinili 32letou ženu z neoprávněného provozování hazardních her. Ta přitom netušila, že by se dopouštěla trestného činu.

Žena na facebooku nabízela v uzavřených skupinách věci po dětech nebo svíčky konkrétní značky ve sběratelské edici. Neprodávala je ale za fixní cenu, o věci se losovalo.

 

"Vždy v této uzavřené skupině dala v nabídce ke koupi několik čísel takzvaných "dipů" v hodnotě například 40 nebo 100 korun, které následně po odkoupení všech čísel losovala na on-line generátoru náhodných čísel. Touto činností si přišla cca k 46 tisícům korun za rok," popsala mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

 

 

Tím se ale podle policie dopustila trestného činu Neoprávněného provozování hazardní hry, za což jí hrozí až tříletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

 

"Obviněná žena kriminalistům uvedla, že se vůbec nedomnívala, že by se dopouštěla trestné činnosti," doplnila Hyšplerová.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz